Praleisi
Patarimai perkant žaislus vaikams

Patarimai perkant žaislus vaikams

Atrodo, kas čia gali būti sunkaus išrinkti vaikui žaislą. Juk pasirinkimas toks platus. Ir šviečiantys, ir grojantys, ir kalbantys net keliomis kalbomis. Galima rinktis iš lavinamųjų, muzikinių ar interaktyviųjų žaislų. "Montessori" ar "Valdorf" tipo žaislų. Bet būtent dėl per didelio pasirinkimo išrinkti tikrai gerą žaislą tampa nelengva užduotis tėvams.

Bent jau man tikrai buvo nelengva. Kadangi aš tikrai nenorėjau pirkti žaislą vien tik tam, kad su juo pažaistų tik kartą ir būtų numestas. Man yra labai svarbu, kad daiktas "tarnautų žmogui", o ne "žmogus daiktui". Žinojau, kad pas mus niekada nebus nereikalingų žaislų dėžių, į kurias po to aš turėsiu sukrauti po visą kambary išmėtytus žaislus. Tad teko tikrai nemažai pasidomėti apie vaikų lavinimą ir auklėjimo metodus. Ir taip atradau pasaulyje gerai žinomą pedagogę ir psichologę Mariją Montessori. Galėčiau kalbėti daug apie jos ugdymo metodą ir apie jos požiūrį į vaikų lavinimą. Mano vyrui jau bloga nuo mano šnekų apie M. Montessori :)

Tad šį kartą noriu pasidalinti esminiais punktais, kuriais aš remiuosi pirkdama žaislus savo vaikui.

GERIAUSI ŽAISLAI YRA TOKIE, KURIE SUŽADINA VAIKO VAIZDUOTĘ 

Čia puikiai tinka visi vaidybinio tipo žaislai. Vaikai mėgsta įsivaizduoti save, kaip virėją, gydytoją ar kokį super herojų.

 

KUO PAPRASTESNIS ŽAISLAS, TUO DAUGIAU ŽAIDIMO GALIMYBIŲ VAIKUI

Kuo mažiau žaislas ,,daro", tuo jis geresnis! Reiškia vaikui yra daugybė žaidimo variantų ir su tuo žaislu jam ilgai nepabos žaisti. 

 

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į ŽAISLUS, KURIE LAVINTŲ AKIŲ - RANKŲ KOORDINACIJĄ IR MOTORINIUS ĮGŪDŽIUS

Vaikų raidai yra labai svarbus mažųjų rankučių darbas ir akių - rankų koordinacija. Ar žinojote, jog pirštuose slypi centrai, kurie atsakingi už vaiko kalbą? Tad kuo daugiau darbo duokite tiems mažiems pirštukams!

Smulkiąją motoriką ir akių - rankų koordinaciją lavinantys žaislai/veiklos:

 

ROTUOKITE ŽAISLUS VAIKO KAMBARYJE. 

Keiskite žaislus pagal vaiko susidomėjimą. Skirkite laiko dienos eigoje ir iš šalies stebėkite, kuo vaikas domisi labiausiai šiuo metu. Gal patinka muzika? Gal mėgsta dėlioti? Statyti? Rūpintis lėlėmis ar meškiukais? Tapo mažuoju šefu?

O gal pastebėjote, kad su kai kuriais žaislais iš vis nebežaidžia? Pagalvokite, ar tie žaislai ne per sunkūs įveikti? Galbūt jie jau senai išaugtas užsiėmimas?Laikas nuo laiko peržiūrėkit turimus žaislus. Išaugtus žaislus arba su kuriais jau nebežaidžia perleiskite kitiems arba parduokite. Sulūžusius - išmeskite. Taip atlaisvinsite vietą ir nereikės ateityje erzintis dėl per didelio žaislų kiekio namuose. Taip pat nereikės jų sandėliuoti dežėse.

MAŽIAU YRA DAUGIAU!

Sumažinkite žaislų kiekį. Geriau rinkites kelis, bet tikrai kokybiškus ir naudingus žaislus. Taip pat esant mažiau žaislų vienu metų, padidins vaiko susikoncentravimą į žaislą ar veiklą. 

Prieš perkant žaislą pagalvokite ar jis tikrai reikalingas. Ar tokio pat neturi namuose? Kuo jis bus naudingas vaiko lavinimui? Ar tai tik trumpalaikis žaislas, kuris greitai bus numestas į šalį?

 

Labai džiaugiuosi, jog šiais laikais žaislų pasirinkimas yra labai didelis ir mes galime išrinkti smagius ir tikrai naudingus žaislus vaikams. Žaislus, kurie gali skatinti motorinius įgūdžius jau nuo pirmųjų dienų ir tiesiogiai prisidėtų prie ankstyvojo kūdikio lavinimo. 

Sekite mane:
Instagram ir Facebook @Zirzi.lt

Avokadai - vitaminų bomba